Antykorozja Betonu/Stali


Antykorozja Betonu/Stali


Głównym czynnikiem wywołującym korozję betonu w obiektach mostowych jest woda stanowiąca elektrolit, którego obecność wywołuje niekorzystne reakcje chemiczne. Woda pojawiająca się na obiektach mostowych jest wodą opadowa lub wodą pochodzącą z topnienia śniegu i lodu. Woda ta nigdy nie jest czysta, ale zawiera zawsze rozpuszczone związki chemiczne. Są to najróżniejsze sole oraz tlenki, pochodzące ze spalania kopalin i emisji przemysłowej (przede wszystkim związki siarki i azotu). Tlenki te wchodząc w reakcję z wodą tworzą kwasy, a kwasy oraz niektóre sole wchodzą w reakcje chemiczne z materiałami budowlanymi niszcząc ich strukturę,
 
Korozja jako zjawisko niszczące materiały powoduje poważne straty we wszystkich
dziedzinach gospodarki. Elementy konstrukcyjne uszkodzone przez korozję wymagają naprawy albo wymiany na nowe. W przypadku konstrukcji mostowych i ogólnie konstrukcji budowlanych ograniczenie zjawiska korozji możemy uzyskać poprzez stosowanie technik ochronnych, wśród których możemy wyróżnić – ochronę powłokową lub hydrofobizację.

Ochrona powłokowa jest realizowana przez wykonywanie na konstrukcji powłok malarskich, lub wypraw, które odcinają materiał konstrukcyjny od wpływu środowiska. 
Ochrona hydrofobowa ogranicza wnikanie niekorzystnych związków w głąb betonu. Działa jak impregnat - woda która opada na zabezpieczoną w ten sposób powierzchnię jest odpychana, jednocześnie umożliwiając dyfuzję pary wodnej w obu kierunkach.

Nasza firma wykonuje wszystkie rodzaje zabezpieczeń antykorozyjnych betonu i stali. Używane materiały posiadają Aprobatę IBDiM lub certyfikaty CE.
 

aktualności / referencje

Skontakuj się z nami!

i dowiedz się więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone 2024 / Polityka prywatności / Projekt i wykonanie art-MEDIA
Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności